Jak dbać o włosy latem?

Słońce sprawia, że włosy płowieją, tracą blask i zaczynają się łamać. Szczególnie jeśli są cienkie i raczej suche. Jak dbać o włosy latem?http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/wlosy/pielegnacja-wlosow-latem-jak-chronic-wlosy-przed-sloncem_35266.html

Słońce sprawia, że włosy płowieją, tracą blask i zaczynają się łamać. Szczególnie jeśli są cienkie i raczej suche. Jak dbać o włosy latem? Przede wszystkim stosuj kosmetyki do włosów z filtrami UV. Ważne jest też nawilżenie ich po powrocie z plaży.http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/wlosy/pielegnacja-wlosow-latem-jak-chronic-wlosy-przed-sloncem_35266.html

Naszym największym wrogiem w okresie letnim jest słońce, wiatr a także słona lub chlorowana woda. Słońce sprawia że włosy płowieją, tracą blask oraz stają się bardziej podatne na uszkodzenia. Poniżej przestawiamy kilka porad które pomogą zachować włosy w dobrej kondycji przez cały okres wakacji.

Chroń włosy przed słońcem – w słoneczne dni koniecznie noś kapelusz aby chronić włosy przed słońcem. Stosuj produkty z linii słonecznych zawierające filtry UV, które zabezpieczą włosy przed przenikaniem promieni UV do wnętrza włosa.

Spłukuj z włosów chlor i sól – nie zapominaj spłukać włosów letnią wodą po kąpieli morskiej albo w basenie. Promienie słoneczne padające na mokre włosy są dla nich najbardziej szkodliwe. Nie dopuszczaj do stytuacji aby po dniu spędzonym na słońcu nie umyć włosów. Włosy podobnie jak skóra, potrzebują solidnego oczyszczenia i nawilżenia. Nie zapominaj o odżywce.  Maskę nakładaj raz w tygodniu.

Delikatnie rozczesuj włosy –  włosy mokre rozczesuj grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. I rób to delikatnie – w ten sposób nie uszkodzisz ich mechanicznie i nie powyrywasz.

Odstaw suszarkę –  nie zabieraj ze sobą suszarki ani prostownicy. Pielęgnacja włosów latem to przede wszystkim intensywne nawilżanie.

Podcinaj włosy, ale nie farbuj – przed wyjazdem na urlop podetnij włosy. Wstrzymaj się z farbowaniem i rozjaśnianiem. Koloryzacja  zawsze mniej lub bardziej je przesusza.  Kolor pod wpływem promieni UV szybko płowieje.

Posted in Dla Niej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *